GIMNASTYKA KOREKCYJNA ``PROSTE PLECKI``

O ZAJĘCIACH

Zajęcia polegają na zastosowaniu odpowiednich, starannie dobranych do wady ćwiczeń, które pozwalają na jej zmniejszenie lub też całkowitą korektę.

Z myślą o zdrowym rozwoju Waszych pociech prowadzimy zajęcia profilaktyczne zapobiegające wadom postawy.

Okres przedszkolny i szkolny to etap szybkiego rozwoju i kształtowania się układu mięśniowego i kostnego. To także czas, w którym należy zwrócić szczególną uwagę na kształtującą się sylwetkę dziecka i najodpowiedniejszy moment na rozpoczęcie ćwiczeń zapobiegających wadom postawy oraz podjęcie leczenia najczęściej występujących schorzeń postawy u dzieci i młodzieży. Zaniedbanie ćwiczeń korygujących może doprowadzić do zmniejszenia sprawności układu krążenia, układu oddechowego, narządu ruchu, a także do zmian zwyrodnieniowych.

W ramach zajęć prowadzimy również edukację i promocję zdrowego stylu życia, a w szczególności staramy się uświadomić dziecku zagrożenia, wynikające z faktu kształtowania się nawyku nieprawidłowego trzymania postawy w trakcie czynności codziennego życia. Dążymy do wytworzenia stabilizacji mięśniowo-więzadłowej kręgosłupa, rozciąganie mięśni nadmiernie przykurczonych oraz skracanie tych rozciągniętych ponad normę, zwiększenie pojemności życiowej płuc, zwiększenie zakresu ruchu w stawach, znoszenie ograniczeń ruchowych oraz wzmocnienie osłabionych grup mięśni.

PROWADZĄCY

ZAMÓW ZAJĘCIA

MOŻESZ RÓWNIEŻ ZAREZERWOWAĆ MIEJSCE
DZWONIĄC BEZPOŚREDNIO DO NAS:
TEL: (22) 861-31-30 (do 32)

SZCZEGÓŁY

TERMINY ZAJĘĆ

wtorek 15.30-17.00

CZAS TRWANIA ZAJĘĆ

90 minut

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZAJĘĆ

1x w tygodniu

GRUPA DOCELOWA

od 6 do 10 lat

FORMA ZAJĘĆ

zabawy i zajęcia sportowe ukierunkowane na konkretne wady postawy

LICZEBNOŚĆ GRUP

do 10 osób

KOSZT UDZIAŁU
(abonament miesięczny)

150 zł